Naše rodinná firma vám nabízí možnost parkování obytných vozů v Praze. Jelikož se jedná o uzavřený soukromý areál, je nutná předchozí rezervace. Návštěva hlavního města Prahy je u nás velmi snadná – do centra se dostanete tramvají za pouhých 20 minut. Od 4/26 je u nás nově otevřená prodejna cukrárny, pekárny s kavárnou. Restaurace s domácí kuchyní vzdálená od nás 100 metrů. Elektřina řešena mincovníky na koruny/eura. V těsné blízkosti se nachází plavecký bazén, několik druhů sportovišť a Aktivní lesopark Řepy.
Příjezd: vjezd do našeho areálu je přímo vedle Kostela sv. Martina. Při příjezdu zvoňte na recepci, která vás poté vpustí do areálu.
Our family business offers you the opportunity to park your motorhomes in Prague. As this is a closed private area, prior reservation is required. Visiting the capital city of Prague is very easy from our location – you can reach the city center by tram in just 20 minutes. From April 2026, a new pastry shop, bakery, and café has opened nearby. There is also a restaurant offering homemade cuisine just 100 meters away. Electricity is provided via coin-operated meters (accepting Czech crowns and euros). In the immediate vicinity, you will find a swimming pool, various sports facilities, and the Aktivní Lesopark Repy.
Arrival: The entrance to our premises is located right next to St. Martin’s Church. Upon arrival, please ring the reception, and they will let you into the area.




